Odběry na Covid-19 v Lelekovicích

01.11.2020

Ještě minulý týden byla situace ohledně odběrů na Covid -19 v Brně velice dramatická a čekací doby zde byly asi týden. To nás vedlo k myšlence zkusit otevřít takové malé lelekovické odběrové centrum. Kontaktoval jsem obce a laboratoř a postupně se nám podařilo vymyslet systém na odběry. I když se naštěstí situace s odběry v Brně od té doby rapidně zlepšila, přesto jsme se rozhodli tuto službu spustit.

Nyní bude spíše určena pro špatně mobilní pacienty, či pacienty, kteří nejsou schopni se nechat odebrat na oficiálních odběrových místech.

Tato služba je určena především pro mé pacienty, dále pro obyvatele Lelekovic, České, Vranova a jejich příbuzné.

Odběry budeme realizovat zatím 3x týdně - úterý, čtvrtek a pátek vždy od 7:15 do 7:45 v prostoru nové garáže na pozemku Zdravotního střediska Lelekovice, s.r.o., Zahumení 264/60. Jedná se o odběry tzv. PCR metodou výtěrem z nosu. Po odeslání do laboratoře dojde do 24 hodin odebraným výsledek na mobil.

První odběr plánujeme na 3. 11. 2020.

Postup:

  • za den provedeme maximálně 15 odběrů, pacienti budou objednáváni na přesný časový termín, který je nutno dodržet (z důvodu parkování a zabránění pohybu většího množství osob, ...)
  • objednávání proběhne telefonicky na tel.: 541232225 nebo e-mailem zslelekovicesro@seznam.cz a poté přidělíme přesný čas odběru
  • z důvodu zvýšených nákladů na tuto službu pro naše středisko (ochranné pomůcky, administrace, laboratorní pomůcky a pod) jsme se rozhodli o zpoplatnění této služby: registrovaní pacienti zde 100,-Kč, neregistrování pacienti z obcí Lelekovice, Vranov a Česká 200,- Kč.

Doufám, že to trochu zlepší komfort obyvatel obcí regionu Ponávka.

Odebírat budeme, dokud nebudou chybět odběrové sety a ochranné pomůcky

MUDr. Lukáš Pospíšil